آخرین اخبار
1398/6/4 دوشنبه

اجرای طرح امن سازی زیرساخت‌های حیاتی با استفاده از ظرفیت‌‌های شرکت‌های بخش خصوصی

زیرساخت‌های حیاتی کشور موظف شده‌اند، برای اجرای طرح امن سازی از شرکت‌های بخش خصوصی فعال در حوزه استقرار و ممیزی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات در دو بخش مشاوره و ممیزی استفاده کنند.
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت راهبردی افتا، این خبر در نشست مدیران عامل و مسئولان شرکت‌های خصوصی فعال و دارای پروانه فعالیت در حوزه استقرار و ممیزی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات در مرکز افتا اعلام شد. 
معاون توسعه و ارزیابی صنعت افتای مرکز افتا با اعلام این خبر گفت: برای اجرای طرح امن سازی، سازمان‌های دولتی و حاکمیتی موظف شده اند تا در زمینه های فنی، امنیتی و بخش امنیت اطلاعات از مشاوره بخش خصوصی دارای مجوزها و گواهی‌های لازم، استفاده کنند.
وی گفت: هدف اصلی طرح امن سازی، تامین امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات در زیرساخت‌های حیاتی کشور است و  تعیین سطح بلوغ امنیتی موجود و مطلوب برای زیرساخت‌های حیاتی کشور، از جمله مراحل مهم اجرای طرح امن سازی زیرساخت‌های حیاتی کشور است که در مدت زمان مشخص شده، همه آن‌ها در سطوح پنج گانه‌ای طبقه بندی خواهند شد و شرکت‌های خصوصی باید دربهبود سطح بلوغ امنیت زیرساخت ها، تمام ظرفیت خود را بکار گیرند. در این راستا شرکت‌های بخش خصوصی فعال در حوزه استقرار و ممیزی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات می‌توانند به‌عنوان مشاور در تعیین سطح بلوغ، تدوین برنامه عملیاتی، تکمیل سند پروژه‌های مورد نیاز برای اجرای طرح امن سازی با زیرساخت‌های کشور همکاری و مشارکت کنند.

 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 


آدرس:
تهران، خیابان استاد شهید مطهری، خیابان میرزای شیرازی، کوچه شهدا، پلاک یک، مرکز مدیریت راهبردی افتا


ایمیل:
info@afta.gov.ir

.