آخرین اخبار
1398/6/5 سه‌شنبه

برگزاری سمینار آموزشی «تشریح الزامات استاندارد و مفاهیم چک لیست شناخت وضعیت موجود امنیت سایبری»

سمینار آموزشی «تشریح الزامات استاندارد و مفاهیم چک لیست شناخت وضعیت موجود امنیت سایبری» توسط مرکز توسعه فناوری امنیت اطلاعات، ارتباطات و تجهیزات صنعت برق با همکاری معاونت سامانه¬های امن مرکز مدیریت راهبردی افتا برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت راهبردی افتا، و به گفته معاون سامانه های امن این مرکز، امروزه سامانه‌های کنترل، اتوماسیون صنعتی و اسکادای صنعت برق به دلیل اهمیت زیرساخت‌های حیاتی، حساس و مهم به یک مسئله مهم در تمامی کشورها تبدیل‌شده و با توجه به اهمیت صنعت برق در حوزه‌های مختلف تولید، انتقال، فوق‌توزیع، توزیع، مصرف، بازار و بهر‌ه‌برداری، مقوله امنیت سایبری در تمامی این حوزه‌ها مهم و حیاتی تلقی می شود. 
وی گفت: کمیته راهبری امنیت صنعت برق شرکت توانیر، مسئولیت سیاست‌گذاری و راهبری امنیت سایبری در همه این حوزه‌ها را بر عهده دارد و در قالب برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت، برنامه‌ریزی لازم را در راستای ارتقاء امنیت سایبری صنعت برق انجام داده است.
معاون سامانه های امن مرکز مدیریت راهبردی افتا افزود: به عنوان یکی از برنامه‌های کوتاه‌مدت، «چک لیست شناخت وضعیت موجود امنیت سایبری صنعت برق» که به کوشش مرکز افتا و پژوهشگاه نیرو تهیه و تدوین شده در اختیار شرکت‌های برق منطقه‌ای قرار گرفته است و در این سمینار آموزشی، نحوه تکمیل هریک از موارد چک لیست آموزش داده می‌شود. 
سمینار آموزشی «تشریح الزامات استاندارد و مفاهیم چک لیست شناخت وضعیت موجود امنیت سایبری»  با حضور نمایندگان بخش‌های فناوری اطلاعات، اسکادا و مخابرات و حراست کلیه شرکت‌های برق منطقه‌ای، شرکت مدیریت شبکه، شرکت توانیر و کارشناسان مرکز مدیریت راهبردی افتا به مدت دو روز در پژوهشگاه نیرو برگزار شد. 
 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 


آدرس:
تهران، خیابان استاد شهید مطهری، خیابان میرزای شیرازی، کوچه شهدا، پلاک یک، مرکز مدیریت راهبردی افتا


ایمیل:
info@afta.gov.ir

.