آخرین اخبار
1398/11/27 يكشنبه

هم اندیشی امنیت سیستم ‎های کنترل صنعتی با شرکتهای بخش خصوصی

جلسه هم اندیشی امنیت سیستم‌‎های کنترل صنعتی با حضور جمعی از مدیران شرکت‏‌های فعال خصوصی و سازندگان محصولات صنعتی کشور در مرکز مدیریت راهبردی افتا ریاست جمهوری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت راهبردی افتا، این نشست با حضور معاون توسعه و ارزیابی صنعت افتا و سرپرست حوزه انرژی مرکز، با هدف زمینه سازی برای حمایت حداکثری از محصولات کنترل صنعتی بومی برگزار و در آن نیازمندی‏‌های کشور در حوزه محصولات امنیتی صنعتی، همچون پایشگرهای شبکه صنعتی و نیز سامانه‌های کنترل صنعتی نظیر سامانه‌های اسکادا، DCS، RTU و PLC تشریح شد و در باره رویکرد شرکت های صنعتی پیشرو در طراحی، تولید و بکارگیری تجهیزات امنیتی صنعتی بحث و تبادل نظر شد.
در این نشست با هدف رفع دغدغه‌های صنایع زیرساختی و نیز به وجود آمدن فضای رقابتی میان سازندگان، بر لزوم تدوین الزامات ارزیابی محصولات مذکور با همکاری صاحبان صنایع و بخش خصوصی در قالب کارگروه های فنی و تخصصی تأکید شد. 
نمایندگان شرکت‌های سازنده محصولات صنعتی کشور، در این جلسه، به بیان دغدغه ها و چالش‌های پیش روی خود پرداختند. 
معاون توسعه و ارزیابی صنعت افتا نیز برنامه‌های آن معاونت برای فراهم شدن زمینه ارزیابی و اعتبارسنجی محصولات کنترل صنعتی در داخل کشور را بیان کرد.
سرپرست حوزه انرژی مرکز مدیریت راهبردی افتا نیز، طرح‌های حمایتی این مرکز را تشریح کرد که از طریق سازمان‌ها در راستای بازارسازی و حمایت از محصولات بومی صورت گرفته است.


 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 


آدرس:
تهران، خیابان استاد شهید مطهری، خیابان میرزای شیرازی، کوچه شهدا، پلاک یک، مرکز مدیریت راهبردی افتا


ایمیل:
info@afta.gov.ir

.